Instagram Hesabıma Giriş Yapamıyorum Sorunu, Nedenleri ve Çözümü

Sosyal Medya

Kullanıcılar Instagram hesaplarına çeşitli nedenler giriş yapamama sorunu karşı karşıya kalabiliyor. Bu sorunun birden fazla sebebi olabilir. Çözmek içinse deneyeceğiniz birkaç yöntem mevcut; ancak, her zaman bu yollar işinize yaramayabiliyor.

Öncelikle hesaplarda karşılaşılan temek hata uyarısına bir bakalım: “Üzgünüzhesabın oluşturulurken bir sorun oluştuLütfen birazdan tekrar dene. “

Genellikle yukarıda belirtilen tarza bir sorun -tanımlanmayan ve Instagram’ın açıkça size söylemediği- uyarı olarak karşınıza çıkıyor.

Bu Sorunun Sebepleri Nelerdir?

Son dönemde Instagram birçok algoritma değişikliğine gidiyor ve kullanıcıların davranışlarını yakından takip ediyor. Özellikle fake veya kullanılmayan hesaplara karşı ciddi önlemler ve yaptırımlar uyguladığı biliniyor.

Eğer siz de “Üzgünüzhesabın oluşturulurken bir sorun oluştuLütfen birazdan tekrar dene. ” türevi bir hata alıyorsanız ve cep telefonunuzdaki uygulamadan hesabınıza giriş yapamıyorsanız veya yeni bir hesap açma işlemini gerçekleştiremiyorsanız, büyük ihtimalle Instagram telefonunuzdaki uygulmaya yasaklamış bulunuyordur demektir.

Büyük ihtimalle aynı telefonun tarayıcısından instagram.com üzerinden hesap açma ve hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz .

Üzgünüzhesabın oluşturulurken bir sorun oluştuLütfen birazdan tekrar dene. ” uyarısının çözüm yolları nelerdir?

İnternette bu konuda büyük ihtimal araştımalar yapmaya başlayacak ve hepsini deneyeceksiniz. Bunlar;

1.Telefonunuzdaki Instagram uygulamasını silip tekrardan yükleyin.

İlk olarak bunu deneyin. Fakat sorun yüksek olasılıkla çözülmeyecektir.

2.Hesabınıza tarayıcı üzerinden giriş yapıp hesabınızı geçici olarak dondurun ve sonra tekrar aktif hale getirin.

Biraz önce de dediğimiz gibi hesabınıza tarayıcı üzerinden giriş yapabiliyorsanız oradan girip sıradaki çözüm yolunu deneyebilirsiniz. Ancak bunun da pek işe yarayacağınız sanmıyoruz.

Peki bu sorunun kesin bir çözüm yolu yok mu?

Elbette var o da 3.yöntemimiz. Bu yöntem ilk olarak ağza alınmayan ama neredeyse bu hatanın tek çözüm yolu. O da telefonunuzu SIFIRLAMAK yani ayarlarına geri döndürmektir. Bu yöntemi deneyerek bu hatadan kurtulduğum tecrübeyle sabittir.

Son bahsettiğimi yöntemi denemeden önce telefonundaki bütün belge, fotoğraf, data vs. yedeklemeyi unutmayın. Tek dikkat etmeniz gereken nokta bu. Herhangi bir veri kaybında sitemiz mesul değildir.

Bu yazımızda “Üzgünüzhesabın oluşturulurken bir sorun oluştuLütfen birazdan tekrar dene. ” sorununun kesin çözüm yolunu sizlerle paylaştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.