Öğrendiğinizde Şaşıracağınız IMDB’nin 5 Büyüleyici Özelliği

Beyaz Perde, Genel
imdb 5 büyüleyici özelliği

Sinema filmlerinden televizyon şovlarına kadar uzanan oldukça geniş bir arşiviyle dünyanın en prestij sahibi, en büyük derecelendirme sistemlerinden olan IMDB birçok kullanıcının haberdar olmadığı kullanışlı özellikler sunuyor. Günümüzde birçok kullanıcı IMDB’yi yalnızca izlemeyi planladığı bir film ya da dizi için derecelendirme sonucunu yani 10 üzerinden puanını görmek amacıyla kullanıyor. Fakat, IMDB yalnızca puanlama sisteminden ibaret bir platform değil. Çok daha fazla bilgi ve paylaşımı içerisinde barındıran sistemin muhtemelen bilmediğiniz 5 özelliğinden bahsedeceğiz.

  • İçerik Danışmanlığı

IMDB üzerinde yer alan filmlerin neredeyse tamamının bir sertifikası bulunmaktadır. Bu sertifikalar filmi izleyebilecek ortalama yaş kitlesi ve filmin hangi türde bir yapım olduğunu gösteren bilgilere yer vermektedir. Çocuklara yönelik olarak paylaşılan bir filmi ele aldığınızda bu sertifikalar tahmin edebileceğinizden çok daha fazla bilgiyi bizlere sunuyor. Çocuklara yönelik olarak hazırlanmış bir çizgi film veyahut filmin sayfasına girdiğinizde “Ebeveyn Rehberi” sekmesine geçiş yaparak film hakkında ebeveynlere oldukça derin ve geniş bilgiler sunan bir sayfaya ulaşabilirsiniz.

  • Yakında Vizyonda Yer Alacaklar

Coming Soon

Yakın ve gelecek dönemlerde vizyona girmesi beklenen filmler, diziler hakkında bulabileceğiniz en geniş bilgiye sahip aynı zamanda güvenilir kaynak kuşkusuz IMDB’dir. IMDB, bizlere sunmuş olduğu bu özelliği sayesinde bir sinemaseverinin merakla beklediği filmin vizyona giriş tarihi ve vizyon öncesi, sonrasında yaşanan tüm gelişmeleri takip edebileceği sayfaları da bulunmaktadır. Filmlerin vizyon tarihlerinin yanı sıra teaser ve fragmanlarının da yer aldığı bu kaynak hemen hemen her ihtiyacınızı karşılamaya yetiyor.

  • İzleme Listesi Oluşturabilirsiniz

Ücretsiz bir şekilde üyelik oluşturabileceğiniz IMDB, üyelerinin kendilerine özgü bir izleme listesi oluşturmalarına izin veriyor. Daha önce izlediğiniz ya da izlemeyi planladığı filmlere dair bir liste oluşturabileceğiniz gibi bu listeyi arkadaşlarınızla paylaşma fırsatınız da bulunuyor.

  • En Çok Beğenilenler

İzlemeyi planladığınız tüm film ve dizileri tamamladığınızda kendinize yeni bir şeyler arıyorsanız bu konuda size yol gösterecek en önemli kaynak kuşkusuz IMDB’dir. Birçok kullanıcının bildiğinin aksine yalnızca sinema yani filmlere yönelik bir site olmayan IMDB, Televizyon şovları ve dizilerini de detaylı bir şekilde yer vermektedir. “En İyiler” olarak adlandırılan listeleri sayesinde izlemek isteyebileceğiniz film ve dizileri keşfedebilirsiniz. Bunun yanı sıra kullanıcıların paylaştığı ve çok beğeni alan listeleri dahi görüntüleyebilirsiniz.

  • Çekim Hataları ve Kamera Arkası Görüntüleri

Eğer sizde gerçekten bir sinemasever iseniz muhtemelen sevdiğiniz filmleri sinema sahnesinde izlemenin verdiği keyif kadar bu filmlerin kamera arkası çekimleri ve çekim sırasında yaşanan hataları izlemekte keyif veriyor olmalı. IMDB üzerinden kamera arkası görüntüleri gibi birçok eğlenceli içeriğe erişmeniz mümkün. Ayrıca filmle ilgili neredeyse tüm röportajlara erişebilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.