Google Sıralamalarında Yükselmek

Webmaster
Google Sıralamalarında Yükselmek

Merhaba, bu konumuzda sizlerle Google Sıralamalarında Yükselmek ve Seo hakkında tartışacağız. Pek çok kimsenin istediği şey anahtar kelimesinde yüksek mevkilere erişmek ve tıklanmayı istemektir. Ancak, pek çok kimsenin istediği şeyi, pek çok kimse alamaz hiçbir zaman. Bu sebepten sizleri, rakiplerinizden bir adım öteye taşıyacak, hatta birkaç adım öteye taşıyacak taktikler bulmanız doğru olabilir. Bu yazımızda da Google Sıralamalarında Yükselmek ve Seo konusunda bazı taktikler, belli başlı sorular ve cevaplar sunacağız. Bu taktik ve soru – cevap kısımlarını uygulayarak sizler de kısa süre içinde bir nebze anahtar kelimenizde yükselebilirsiniz. Ancak elbette, yazımızı okuyarak çok fazla bir yükselme elde edemezsiniz. Önemli olan tecrübe ve sürekli çalışmaktır. Sürekli çalışan ve araştıran bir bireyin tecrübelenmesi kısa süre alır ve kazanç, kısa sürede sağlanır. Atalarımızın söylediği gibi, işleyen demir, pas tutmaz hiçbir zaman.

Sıralamayı yükseltmek için mi Seo yaparız?
<<Google Sıralamalarında Yükselmek>>

Evet, bu sorunun cevabı net bir biçimde evet aslında. Google ve benzeri arama motorlarında sıralamamızı yükseltmek için Seo çalışmalarında bulunuruz. Zira, bu çalışmalar bizi öne çıkardıkça, sitelerimiz hit kazanır ve kısa sürede yükselmeye başlar. Yükseldikçe, sitemiz değer kazanır ve kazanmaya başlar, kazandıkça, hedeflerinizi daha çok arttırmanızı sağlar ve bir adım sonrası yoktur artık bu işin. Stabil bir biçimde, yıllar boyu, yeni projelere atılmadı iseniz, sitenizin yahut projenizin ekmeğini yersiniz. Elbette, bu aynı zamanda stabil bir çalışmaya da bağlıdır.

Google Sıralamamı Nasıl Yukarılara Taşıyabilirim?

Aslında bu durumun pek çok yolu var. Ancak, en önemli yollarını sizler için Sıralamada Yükselmek ve Seo yazısında açıklayacağız. Elbette, pek çok algoritma oynaması ve güncellemesi yaşanmakta ancak bir süre sonra gelip geçen taktikler değil bunlar. Bu sebepten bu taktikleri dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Sürekli ve sağlıklılardır.

Backlink Edinin: Backlink edinmek her zaman için önemlidir. Son algoritmalarda backlinklerin değerinin azaldığı, kategori alanından backlink edinmenin daha önemli olduğu söyleniyor ancak bunlar çok önem arz edecek meseleler midir, tartışılır. Bu sebepten, her siteden değil ancak kaliteli sitelerden yorum yahut başka yollarla backlink edinmek, sitenize değer katar, önemli bir durumdur. Sıralamada yükselmenin ilk şartlarından biri diğer siteler tarafından tanınmaktır ve bu da backlink olayından geçer. Google sıralamasında birinci sıra hayalleriniz var ise, algoritmaya uygun bir biçimde backlink edinmeye başlayınız. Elbette, bunu yeni sitelerle değil; daha çok yıllanmış yahut altı ayı geçmiş sitelerle yapın. Aksi halde sitenizi kara listeye aldırabilirsiniz.

Özgün İçerikler Girin: Sitenize özellikle ilk açıldığı zamanlarda özgün içerikler eklemek oldukça önemlidir. Seo açısından ilk etapta özgün içerikler eklemek ise birinci maddedir. Backlink almadan önce özgün içeriklerle sitenizi inşa etmek, hem sitenizi güçlendirir hem de otoriter bir alana sahip olmanızı sağlar bu durum. Google, özgün içeriğe epey önem verir ve clone (kopya) içeriklerden ayrı tutmaktadır. Günümüzde clone içeriklerin de para kazandırdığına dair pek çok görüş ortaya çıksa da bunlar, gereksiz ve oldukça basiretsiz görüşlerden ibarettir. Kazandırabilir ancak, ne kadar uzun sürer; muammadır. Bu sebepten uzun süreli bir hedefiniz var ise, sürekli özgün içerik girmeye dikkat edin.

En Az 300 Kelime: Seo açısından özgün içeriğin 150-200 kelimede değeri yoktur. En azından 300 kelimelik özgün içerikler girmeniz hem ziyaretçiyi hem Google’ı daha fazla tatmin eder. Elinizden geliyor ise 600 ila 700 kelime aralıklarına dahi çıkabilirsiniz. Bu, doyurucu bir içeriktir ve ziyaretçiniz siteye girdiğinde, pek çok bilgi alıp çıkar. Referans, önemlidir ve her ziyaretçi sizin ve google için bir referans niteliği taşır. Hemen çıkma oranları ve benzeri pek çok mesele, Google’ın merceği altındadır ve bunlara dikkat ederek sıralamanız belirlenmektedir.

Ziyaretçi Yorumları: Ziyaretçi yorumları, Google için son zamanlarda epey önemli bir başka meseleden biri. Sadece bu algoritma ile değil, aslında her zaman önem verilmesi gereken bir mesele olan Ziyaretçi Yorumlarını es geçmemenizi temenni ediyoruz. Bu hem Google’ı hem de sitenize gelen diğer ziyaretçileri memnun edecektir. Bu sebepten ötürü ziyaretçilere yorum atmayı daha kolay hale getirin, formunuzu kısaltın, yorum yapmalarını teşvik edici bir şeyler yapın. Bu durum sizin için büyük bir artı oluşturacak ve hem sıralamada hem de ziyaretçilerin gözünde referans olarak yükselmenizi sağlayacaktır.

Sosyal Medya: Sosyal Medya kullanımı, ziyaretçileri sitede tutmak adına önemli bir husustur. Ziyaretçiler sosyal medya sayfalarınızı beğendiğinde, sürekli site ile iç içe olur ve her paylaşımı görüntülerler. Bu sayede beğenilen herhangi bir paylaşımda ziyaretçi, sitenize tekrar döner ve bu Google’ı memnun eder. Sitenizin beğenildiğini gösteren bir diğer husus da elbette budur. Özellikle son zamanlarda sosyal medyanın muhteşem ivme kazandığını göz ardı etmemeliyiz ve bu sayede pek çok proje de başarıya ulaşmıştır. Özellikle eğlence sektöründe bu durum, göz ardı edilemeyecek kadar önem arz ediyor. Siz de sıralamada yükselmek istiyorsanız, Sıralamada Yükselmek ve Seo konusunda sosyal medya kullanımını göz ardı etmeyin.

Bunun gibi pek çok madde, Google Sıralamasında Yükselmek ve Seo hakkında sizlere yararlı bilgiler verebilir ancak sadece bunlarla yetinmeniz sizi sadece iki sokak öteye götürecektir. Bu sebepten, sürekli araştırmaya ve çalışmaya devam edin.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.