General Mobile 4G Android One kapsamında Türkiye’de

Mobil, Teknoloji
General-Mobile-

Hızlı bir şekilde gelişen teknolojik gelişimlere yeni bir model daha eklendi. Google, yeni model çıkışlarına hızlı bir şekilde giriş yaptı. Android one, platformlarının yer almasının yanı sıra Türkiye’de esma Sultan Yalısında yapılan etkinlik çerçevesinde yapılan tanıtımla resmen yapıldı. Bir zamanlar ülkemiz sınırları içerisinde Discovery modeli ile satış rekorları kıran General Mobile, Android One’in Türkiye, temsilcisi olarak karşımıza da çıkıyor.

Android One kapsamında gerçekleşen General Mobile, Google için gerçekleştirdiği yeni nesil akıllı telefon modeli General Mobile 4G’i tanıttı. Google, özel olarak tasarlanan model üzerinde Google yetkililerinin de fazlasıyla yardımı bulunuyor. General mobile 4G modeli üzerinde Android 5.1.1 işletim sistemine sahip ilk akıllı telefon modeli olmasının yanı sıra diğer platform olan Nevux gibi model üzerinde 2 yıl boyunca sürekli olarak güncelleme imkânını beraberinde sunacak.

general mobıle 1

 

Google ile iş birliği yapan General Mobile, Android One kapsamında yeni özelliklere sahip modeller çıkaracağını da belirtti. General Mobile 4G,Qualcomm’un 64bit mimarisine sahip SnapDragon 410 işlemcisi sunmasının yanı sıra 5 IPS HD ekranı kullanıma sunuyor. Ayrıca akıllı telefon modeli üzerinde Gorilla Glass 4korumasının ekranla buluşmasının yanı sıra 2 GB RAM ve 16 GB artırılabilir özellikte dâhili hafıza imkânı sunuyor.

 

general mobıle2

 

Akıllı telefon modeliüzerinde yer alan çift LED özelliği 13 MP arka kamera ve 5 MP ön kamerası ile kullanıcılara güçlü çekim yapabilme imkânı sunuyor. Akıllı telefonda bulunan bataryanın özelliği ise 2500 mAh. General mobile 4G, çift taşıyıcılı 4G özelliğine sahip olması ile dikkat çekiyor.

general mobile 3

 

Avrupa’da tek, sektörde ise en güçlü telefon olarak tanıtılan model General Mobile’ın Fiyatı sadece 699 TL, olmasının yanı sıra 15 Mayıs itibariyle Turkcell mağazalarında satışa sunulacak. Turkcell kapsamında satışa sunulacak olan General Mobile 4 ile birlikte 2 ay boyunca yer alacak olan 2 GB net paketi de hediye edilecek


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.