Temiz ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Gece Cilt Bakımı Rutini

Sağlık
Gece Cilt Bakımı

Hiç daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak istemiş miydiniz? Gün içerisinde çevrenizde ki insanları büyüleyen, yağ ve aşırı kurumadan uzak, çevre şartlarından kaynaklanan kirlerden arınmış adeta kusursuz görünen bir cildi eminim hepiniz hayal etmişsinizdir. Peki, gece cilt bakımı rutini sayesinde tüm bu hayallerinizin gerçekleşeceğini söylesek ne düşünürsünüz? Sağlıklı bir cilde sahip olmanız için tek en önemli şartlardan birisi ise; gece cilt bakımı.

Yoğun ve yorucu bir günün ardından evimize dinlenmek için geliyoruz. Bu yorgunluğun etkisiyle genellikle gece bakımları atlanıyor ve yeterince önem verilmiyor. Fakat, uyku öncesi dönem cildinizin bakıma ihtiyaç duyduğu en önemli anlardandır. Gün içerisinde maruz kalınan tüm kirlerden arınabileceğiniz ve hayal ettiğiniz o kusursuz cilde sahip olabilmeniz için cildinizi hazırlıyor. Gece cilt bakımı nasıl olmalı merak ediyorsanız hemen anlatalım.

Gece Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Cilt bakımı denildiğinde ilk akla gelmesi beklenen ve en önemli bakımlardan birisi gece cilt bakımıdır. Gün içerisinde kirlenen ve yıpranan cildinizin onarılması ve kirlerden arındırılması için atlanmaması gereken önemli bir adımdır. Peki, gece cilt bakımı içerisinde neler yapılmalı?

  • Cildinizi Kimyasallardan Arındırarak Başlayabilirsiniz

Gece bakım rutininizin en önemli ve ilk adımı kuşkusuz cildinizi kimyasallardan arındırmak olmalıdır. Cildinizde yer alan makyaj vb. maddelerden arındırarak cildinizde gözeneklerin kapanmasının önüne geçebilir ayrıca siyah nokta, yağ ve sivilce oluşumunu önleyebilirsiniz.

  • Cildinize Biraz Sevgi Gösterin

Evet doğru okuyorsunuz, cildinizin biraz sevgiye ihtiyacı var. Kan dolaşımını hızlandırmalı ve cildinizin yenilenmesine katkı sağlamalısınız. Bunu yapmak ise oldukça basit; parmaklarınızı kullanarak cildinize masaj yapmaya başlayabilirsiniz.

  • Nemlendirici, Tonik ve Temizleyiciler Oldukça Önemli

Hayallerinizde yer edinmeyi başaran görünüm ve cilde sahip olmayı gerçekten istiyorsanız bu 3’lü aklınızdan çıkmamalı. Cildiniz için en uygun temizleyici ürünü tercih etmeli ve öncelikle cildinizi temizlemelisiniz. Daha sonrasında gözeneklerinizin biraz sıkılaşması gerekiyor. Bunun için toniği bir makyaj temizleme pamuğu yardımıyla cildinize uygulayabilirsiniz. Tonik kullanımında doğal ürünleri tercih etmeniz oldukça önemli bir yere sahip. (Gül suyu, soda, sirke)

Son olarak ise nemlendirici kullanarak işlemleri tamamlayabilirsiniz. Yağlı ya da kuru bir cilde sahip olmanızın bir önemi yok, her cilt nemlendirilmeli. Gece uyumadan önce nemlendireceğiniz cildiniz sabah uyandığınızda oldukça canlı bir görünüme sahip olacaktır.

  • Peeling ve Maske

Aklınızdan çıkmaması gereken 3’lü kadar önemli olmasa da en azından 1 hafta içerisinde 1 kere cildinize uygulamanız gereken bu 2’li de küçümsenmemelidir. Peeling sayesinde ölü deri ve siyah noktalardan rahatlıkla arınabilirsiniz. Maske uygulaması içinse cildinizin ihtiyacına dikkat ederek seçim yapmalı ve uygulamalısınız.

Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak için gece cilt bakımı rutin aşamalarına dikkat ederek her gece düzenli bir şekilde bakımınızı yapabilirsiniz. Hayallerinizi süsleyen bir cilt, sağlıklı yaşam düşündüğünüzden çok daha yakın.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.