Samsung Galaxy S7 Geliyor

Mobil, Teknoloji
Samsung Galaxy S7 Ön Görünümü

Samsung’un son amiral gemisi Galaxy S7, neredeyse tamam! Pek çok değişim gösteren Samsung ekibi, bugüne dek yaptığı telefon devrimleri ile biliniyor ve bugünlerde; S serisinden vazgeçebilmiş değil. Bu düzeyde bir firmanın, S serisini kaça kadar götürebileceği tahmin bile edilemiyor ancak S7’nin yolda olduğu, ilk lansmanda ise tanıtılacağı rahatlıkla söylenebilir. Sızan pek çok haber var, internette, şirketlerde ve pek çok medya kanalında ancak bir türlü tam olarak özellikleri beliremedi Samsung S7’nin. Bizler de sizler için, bu haberleri toplayarak, bir dizi oluşturmaya gayret ettik. Yazımızda Samsung S7 Özellikleri, Samsung S7 için öngörüler ve benzeri pek çok konuyu bulabileceksiniz.

Sizler de Samsung hakkındaki düşüncelerinizi, yorum bölümüne bırakabilir ve düşüncelerinizi aktarabilirsiniz.

Görünüm ve Tasarım Malzemesi Değişiyor

  • Plastik malzemeye son kararı veren Samsung’da, tasarım ve malzemeleri konusunda bir devrim yaşanmakta. Özellikle A serisinde bunu yeterince gösteren Samsung, A serisinde olduğu gibi Cam ve Metal ağırlıklı tasarımlar sunmaya devam etme kararı aldı. Özellikle S4, S5 gibi modellerinin plastik yüzeylerinin ve özellikle kenarlarının dağılması, parçalanmasından sonra; Samsung S modelleri satışta büyük düşüşe uğramış, bunun yanında kullanıcıların da hışmına uğramıştı. Bu sebeple, bu durumun kesinlikle pozitif bir artı olarak Samsung S serisinin hanesine yazıldığını belirtmemiz şart. Cam ve metal ikilisinin zerafeti ve sağlamlığı daha uzun yıllar telefonda asıl ikiliyi oynayacak gibi duruyor.
  • Ekran Boyutu 5.1 inç olan Samsung S7‘nin ekran çözünürlüğü ise oldukça iyi bir değerde; 2560 x 1440 olarak görülüyor. Pek çok amiral gemisinde 5.1 inç ekran kullanan Samsung’un yine ideal boyutlarda ekran kullanması, kullanıcılarının beğendiğini gösteriyor bu durumu ki, ideal ekran boyutunun oluşmasının da bir mimarı; Samsung.

Kamera Tabiri Caiz ise “Yakıyor”

  • 12 Megapiksel arka (bu bilgi biraz muamma), 5 Megapiksel ön kamera bulunacak Samsung S7 modelinde, pek çok güruh bu Samsung kameralarının bir ayrı olacağını belirtiyor zira Samsung tüm yeni teknolojilerini ve kamera özelliklerini bu modelde sunmaya niyetli. Bir durum da Samsung kameralarının bir önceki S modellerinde 16 megapiksel iken bunda neden 12 olarak belirlendiği ancak; bu durumun hâlâ muallakta olduğunu bildirmek gerek. Lansman geldiğinde ve yayınlandığında gerçek değerleri hepimiz göreceğiz.

Suya Dayanıklı Samsung Geliyor!

  • Evet, S6’dan bu yana suya dayanıklı bir sistem ile yürüyen Samsung, bu modelinde de suya dayanıklı metaller ile geliyor ve bunu duyurmaktan memnun. Sony ile başlayan su geçirmez telefon modasının Samsung ile devam ediyor olması, HTC’nin de bu duruma el atıp atmaması konusunda muallakta olduğu gerçeğini ortaya çıkarmıyor değil. Bakalım önümüzdeki günlerde tanıtılacak HTC modellerinde de bu durumu görebilecek miyiz yoksa, HTC aynı standartlarda telefonlarını sunmaya devam mı edecek.

Android 6.0

  • Android 6.0 ile gelecek cihazın sürümü muhtemelen bir kat daha hızlı olarak değişecek, zira Android N çalışmalara çoktan başladı ve muhtemelen birkaç ay sonra N sürümünün dağıtıldığını rahatlıkla görebileceğiz. S7, Android 6.0 sürümü ile bizlerle olacak.

ClearForce ile Samsung S7

  • Apple’ın 3D Touch teknolojisi ile epey benzer olan Samsung’un Clearforce teknolojisi, Samsung S7 ile birlikte yayına alınabilir. Hemen hemen 3D Touch teknolojisinin aynısı olan Clearforce; IPhone 7 gelmeden önce S7 üzerinde tanıtılıp, bir sükse yaratmak, amaçlar arasında.

Bataryası Güçlü

  • 3500 mAh batarya ile gelen Samsung’un en büyük sorunu şarjıydı. Ancak son modellerinde, bu duruma bir çare bulmayı amaçlayan Samsung bu uğurda pek çok yenilik ve güncelleme gerçekleştirdi. Güç tasarrufu, üstün güç tasarrufu ve benzeri pek çok modu sunan, Android kodlamasında güncellemelere giden ve uygulamalarındaki ram oranının artmamasını sağlayacak şekilde güncellemeler yapan Samsung’da bakalım S7; batarya performansı nasıl karşılanacak. Şu sıralar, büyük beklenti içerisinde olan kullanıcılar, Samsung’dan artık “batarya” konusunda tabiri caiz ise çekmek istemiyor. Zira, S serisinin batarya şişme, çabuk şarj bitme gibi pek çok problemi oldu bugüne kadar ve hiçbirine hemen hemen tam bir çözüm sunulamadı.

Micro SD Desteği

  • Bu yıl da Micro SD desteği, yine Samsung’dan geldi. Pek çok marka micro sd desteğini telefon ve tabletlerinden kaldırırken, Samsung, micro sd desteği vermeye devam edecek gibi görünüyor. Ek hafıza isteyenler için büyük bir çözüm olarak sunulan Micro SD sayesinde, belleğinizi arttırabilir ve depolama alanı yaratabilirsiniz.

S7 Ne Zaman Çıkacak?

  • S7’nin Şubat ayı sonundaki, Barcelona şehrinde düzenlenecek MWC etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Orada da bir lansman yapacak Samsung’un S7 modelini tanıtması, ve akabinde tüm ülkelere yavaş yavaş yayılması beklenmekte. Şubat sonunda tanıtıldığı vakit muhtemelen S7 Mart ortasında satışa sunulmuş olacak. En geç ise Mart sonu Türkiye tarafında olacaktır.

Bakalım, Samsung bu modelinde kendini kullanıcılarına beğendirebilecek mi? Özellikle, batarya, donma, ısınma gibi pek çok sorunu olan Samsung’un yine de bu kadar kullanılmasının ardında elbette kalitesi yatıyor ancak; kalitenin yavaş yavaş gözden düştüğünü belirtmekte de fayda var. Hem tasarım, hem donanım yolunda değişikliğe giden Samsung’un ne kadar ilerleyebildiğini ise, Mart sonunda hep birlikte görebileceğiz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.