En Popüler Yabancı Diziler

Beyaz Perde
Arrow ve Flash

Bugün sizlerle günümüzün En Popüler Yabancı Diziler ve senaryoları hakkında konuşacağız. Yabancı dizi piyasası özellikle son yıllarda Netflix ve benzeri girişimlerin oluşumu ve aynı girişimlerin rekabeti sayesinde hızlı bir ivme kazanarak yükselme kaydetti. Elbette, yapımcı şirketlerin rekabeti de bunlara dahil olabilir. Pek çok yönden oluşan bu rekabetin en büyüğü kesinlikle izlenmek ve daha fazla seyirci amaçlı ancak pek çok dizi maalesef acımasızca bitirilmedi de değil. İkinci şansı hak ediyorlar mı? Tartışılır ancak şu düzende maalesef izlenmeyen “iyi” dizinin bile yeri yok. Bugün En Popüler Yabancı Diziler yazımızda sizlerle günümüzün kült haline gelmiş ve izlenen, yabancı dizilerinden bahsedeceğiz. Pek çok farklı yapımcı ve senaristin; dizinin katıldığı bu listemize göz gezdirerek neler izleyeceğinize karar verebilir, kolayca aralarından seçim yapabilirsiniz.

Daredevil

Daredevil

Daredevil, yani Matt Murdock; görme yetisini kaybetmiş bir avukat ve geceleri ise Daredevil olarak hayat kurtarmaya çalışan bir süper kahraman. Hem geceleri, hem gündüzleri halk için savaşan bu kahraman, pek çok kişi tarafından çok seviliyor. Dizisi başladığından bu yana ise, kahramanın sevilme ve tanınma oranında müthiş bir yükseliş var. Bir radyoaktif patlama sonucu gözlerini kaybeden ve süper güçler kazanan Daredevil’in çizimleri Frank Miller tarafından yapıldı ve onu çizimlerden tanıyanlar aslında daha fazla seviyorlar. Yine de halkımızın okumayı, çizgi roman dahilinde bile sevmediğini düşünürsek Daredevil için dizide popülerleştiğini söylemek mümkün. En azından, bizim halkımız için bu böyle. 2013’te bizlere film hali ile gelen Daredevil, Ben Affleck tarafından canlandırılmış ancak pek de ilgi görmemişti. Bu sebepten üzerine düşülmeyen kahramanın geçtiğimiz yıllarda tekrar canlandırılma şansı doğmuş ve bunu yeni bir dizide yaparak; muhteşem bir ivme yakalatmışlardı. O ivme, günümüzde yükselerek devam etmekte. Eğer siz de süper kahramanları ve maceralarını seviyorsanız, Daredevil izleyebilir ve yorumlarınızı aşağıya bırakabilirsiniz.

Mr. Robot

Mr. Robot

Gündüzleri bir yazılım programcısı, geceleri ise kendi halinde bir hacker. Sizlere bir şey canlandırdı mı? Evet, Matrix. Bizce de öyle. Ancak, Mr. Robot; Matrix’e nazaran daha sert bir günümüz eleştirisi içeriyor. “Yediğin hamburger eti kadar gerçeğim” gibi sözleri içerisinde bulabileceğiniz ve elbette dumur olabileceğiniz pek çok aforizma ve yanılgı ile dolu dizide; Mr. Robot, kendi takımını kurup büyük şirketleri yok etmeye çalışan biri. Başrolde ise, Rami Malek oynamakta. Sami Malek tarafından kaleme alınmış senaryo, bu yıl pek çok hayran kitlesi yarattı kendine ve günümüzün en kült dizilerinden biri haline gelmeyi başardı denebilir. Pek çok insan aslında gizemi ve maceraları yönünden baksa da, Mr. Robot’a bir sistem eleştirisi gözü ile bakmak, onu daha anlaşılır ve daha güzel kılabilir. Pek çok entrika ve sonunda kaosun sizi bulacağı birinci sezonu kesinlikle gözünüzü kırpmadan izleyeceğinize eminiz. Ancak, pek çok kez şaşıracak ve pek çok kez dumur olacaksınız. Buna hazırlıklı olun ve Mr. Robot’u izlemeye başlayın. Dizinin ikinci sezonu pek yakında geliyor.

Game of Thrones

Game of Thrones

Eh, bu listede Game of Thrones‘u saymamak olmaz. Muhteşem görselliği ve muhteşem senaryosu ile kitabından tıpa tıp olmasa da kısmen uyarlama olan Taht Savaşları serisi, yeni sezonunu bekliyor. Pek çok kez eleştiri dahi almayan, pür dikkat izlenen yapım; bu sezon da aynı biçimde izlendi ve artık nirvana düzeyine ulaştı denebilir. Yabancı dizi izleyicileri tarafından çok sevilen ve her bölümü büyük bir tutku ile beklenen dizinin yeni sezonu çok yakında gelecek. Taht kavgaları, entrikalar, ölümler, yeni doğumlar, ejderhalar, olgunlaşma, kan ve daha pek çok temanın işlendiği dizide alana kesinlikle kasvet hakim ve sizler de bu kasvetin bir parçası olmaya bayılıyorsunuz. Aslında, çok da açıklamaya gerek yok. İzlemediyseniz, izlemelisiniz.

Arrow & Flash

Arrow ve Flash

Arrow ve Flash aslında iki ayrı dizi olarak sahneye çıktı ancak bölümler bir nevi ortak çekilmekte artık. İki süper kahraman olan Arrow ve Flash, dizilerinde kendi maceraları ve kendi entrikaları ile de uğraşmakta ve bu durum diziyi biraz daha çekici kılmakta aslında. Özellikle beraber bölüm yayınlamaları pek çok izleyici tarafından çok sevilen ve her ortak bölümü merakla bekleyen bir seyirci kitlesi mevcut. Sizler de kafanızı dağıtacak bir süper kahraman temalı dizi arıyorsanız, hem Arrow, hem de Flash tam sizlere göre. İkisini beraber izlemeniz tavsiye olunur, zaten aksi halde işleri biraz kaçırır ve hem spoiler açısından hem de bilgilenmek açısından zora düşersiniz.

True Detective

True Detective

True Detective, alanının en iyi polisiyelerinden biri. HBO, bu yıl üçüncü sezonunu yapacak olan True Detective’in her sezonda farklı bir hikaye anlatmasına karar verdi ve her sezonda karakterler, oyuncular, senaryo değişmekte. Bu da bizlere çok ayrı bir dizi izleme tadı vermekte. Günümüz polisiyelerinden çok farklı olan True Detective’in özellikle birinci sezonu, en beğenilenlerden olarak göze çarparken, ikinci sezonun da hakkını yememek gerekiyor. Pek çok kriterde üst noktalara çıkmayı başaran ve tam not alan diziyi polisiye severlerin kaçırmamasını diliyoruz. Özellikle başından kalkamayacağınız ve tekrar tekrar izleyeceğiniz bir dizi istiyorsanız, True Detective; HBO’nun muhteşem yapımı, tam size göre.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.