Eğlenceli ve Güncel Android Oyunları

Mobil
Android oyunları

Gerek Ramazan ayı, gerek yaz sıcakları dolayısı ile son zamanlarda evde harcanan zaman bir hayli arttı. Özellikle Ramazan’ın yaz sıcaklarına denk gelmesi oruç tutan birçok insan için zorlayan etmenlerin başında geliyor. Zaman geçirme ihtiyacı, ev içerisinde pek zorlayıcı eylemler yapmayı gerektirmiyor. Zira, akıllı cihazlarınız ile pek çok şey yapabiliyorsunuz. Gerek televizyon başında film izlemenin, gerek kitap okumanın bir süre sonra getirdiği bunalma halleri; insanların çoğu zaman akıllı telefonlar üzerinde oyun oynamasına sebebiyet verebiliyor. ve Bu oyunlar son zamanlarda zaman geçirmenin de ötesinde bağımlılık yapabilen tarzda oluyorlar. Ramazan ayı dışında, yaşamınız boyunca güncel olmayacak ancak bir süre zamanınızı geçirmenizi sağlayacak birkaç Android oyununu, sizler için tanıttık.

AA Game Android

aa

aa, Android marketin kasıp kavuran oyunlarından biri. Google Play Store, “En iyi ücretsizler” kategorisinde 7. sırada bulunan oyun, General Adaptive Apps‘ın yaptığı beceri oyunlardan. Ios ve Android ekosistemi içerisindeki akıllı cihazlarınızda bulundurabileceğiniz bu beceri oyununun öncelikle ücretsiz olduğunu ancak bu oyun sebebi ile telefonunuzdan ya da tabletinizden olabileceğinizi de bildirmek şart. Zira, bu oyunun istediği şey çok kolay gibi görünen, oldukça zor bir çubuk yerleştirme durumu. Hiçbirinin “aa” oyunu kadar parlamadığını rahatlıkla söyleyebileceğimiz Adaptive Apps’ın bu oyununun parlamasında elbette sosyal medya tarafının büyük önemi mevcut. Paylaşılan twitter ve facebook gönderileri bu oyunun popülerleşmesini sağlayan etmenlerden en önemlileri. Oyun, belirttiğimiz gibi ortada duran bir dairenin üzerine çubuk  yerleştirmekten öteye geçmeyen, basit gibi görünen bir; beceri oyunu. İlerleyen seviyelerde hali hazırda çubuklar da bulunabiliyor tabii ancak ilk seviyelerin durumu bu şekilde özetlenebilir. Çubukları, birbirine değdirmeden, dairenin etrafına bırakabilmeniz gerekiyor ve bunu yaparken dikkatli olmanız şart. Oyun tarafından belirlenen, elinizdeki bütün çubuklar bittiğinde, seviyeyi tamamlamış ve bir sonraki seviyeye geçmiş oluyorsunuz. Üst üste deneyip bölümleri geçemediğiniz takdirde küçük hayıflanmalar ve stres olmanız kaçınılmaz ancak bazen, bazı zamanlar bu durum epey abartılabiliyor; çünkü oyun seviyeler atlandıkça “hırs” denen olguyu arttırmakta. İlk seviyelerde olmasa da, ilerleyen seviyelerde bi’ hayli odak gerektirecek bu oyunu ücretsiz indirebilmeniz mümkün. Bu arada, dünya rekoru “710” olarak bilinmekte ve bunun nasıl başarıldığı hakkındaki videoyu arama motorunuz üzerinden “aa dünya rekoru” anahtar kelimeleri ile bulabilmeniz mümkün. Zamanınızı geçirmeniz için tavsiye edebileceğimiz oyunun aşkına ve hırsına kapılıp, ne kendinize ne de cihazınıza zarar vermemenizi diliyoruz.

Uygulama Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aa.generaladaptiveapps&hl=tr

 

carkifelek

 

Çarkıfelek

Mehmet Ali Erbil‘in sunumu ile efsaneleşen televizyon programı çarkıfelek, artık akıllı cihazınız üzerinde de oynanabilir durumda. Şu sıralar da televizyonlarda izlediğimiz yarışma programının uygulaması resmi olmasa da Android geliştiricileri tarafından yapılmış ve en gelişmiş hali aşağıda bırakacağımız bağlantıda mevcut. Android ekosisteminde pek çok çarkıfelek oyunu olsa da kesinlikle en stabil ve gelişmiş sürümü, budur. Pivot Game tarafından geliştirilen bu efsane bulmaca oyununda şu an birçok kategori ve toplamda 540 bölüm mevcut. Geliştirmeler ve güncellemeler aracılığı ile zamanla artacak bölümlerin duyurusu da play store üzerinden yapılmakta. Evde, keyifli ve gündemden isimler, yazarlar ya da spor takımları konulu sorular ile vakit geçirmek isteyen her kullanıcı bu oyunu rahatlıkla indirebilir. Bir “aa” kadar stres verici ve gerginleştirici özellikleri bulunmayan oyunda amaç öncelikle sessiz harfleri bularak ardından sesli harfler aracılığı ile tam kelimeleri tahmin etmek. Oyunda yaptığınız her doğru tahmin için kasanızda birikenler mevcut ve her kaybettiğinizde bu kasa eksilere düşebiliyor. Basit ve geliştirilmeye oldukça açık bir oyun olarak geliştirilmeye başlanan Çarkıfelek, şu hali ile sadece vakit geçirmek amacı ile yapılagelen ve oynanan bir oyun görüntüsünden ileri gidemiyor olsa da; bunlarla dahi eğlenceli olmadığını söylemek çok yanlış olur. Uygulamayı Play Store üzerinden indirebilir ve soruları cevaplamaya başlayabilirsiniz.

Uygulama Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pg.carkifelek&hl=tr

Candy_Crush

 

Candy Crush Saga

Candy Crush Saga‘nın hem facebook üzerinde, hem de mobilde oldukça fazla bir oynayıcı kitlesine sahip bir oyun olduğunu hepimiz biliyoruz. Hem Android marketiniz olan Play Store‘de, hem de Apple marketi olan Appstore üzerinde bulabileceğiniz bu oyunun bağımlılık yapabileceğini önceden belirtelim. Zira, güzel bir oyun ve başından kalkamayan milyonlarca kullanıcısı mevcut. İncelediğimizde, oyunun yapımcısı olan King; Candy Crush Saga ile birlikte toplam 11 oyun daha yapmış. Bir zamanlar fazlasıyla oynanan Bubble Witch Saga‘nın sahibi de olan King daha çok klasik oyunlar türünde boy göstermekte ve bu oyunu sevmeniz halinde, diğerlerini deneyebilirsiniz.

Oyunda amaç, başta da size talimatlar verildiğinden ötürü öğreneceksiniz ancak, belli başlı şekerlemeleri, bu çoğu zaman şekiller de olabiliyor, farklı kombinasyonlarda bir araya getirerek; puan kazanmak ve bu şekilleri yok etmek. Her oyunda sizlere belli sayıda hamle hakkı tanınıyor ve her oyunun farklı bir bonus yahut jokeri mevcut. Bunlarla şansınızı arttırabilir ya da düşürebilirsiniz. Tamamı ile sizin stratejinize kalmış bir seçenek olan bu joker ya da bonusları zamanında kullanmanız epey önemli. Bölümleri geçemediğiniz takdirde size saat başı can sağlayan bir prensibi olan oyunun çıldırtan etmenlerinden biri de bu. Bir kronometre ile canınız bittiğinde, size beklemenizi söyleyen uygulamaya para ödeyerek can alabilmeniz de elbette mümkün. ve, Bu oyunun bağımlıları, bu oyunun canları için muazzam paralar ortaya koyuyorlar.

Neredeyse Candy Crush Saga‘nın aynısı olan Candy Crush Soda da cidden büyük bir oyuncu kitlesine sahip bir oyun. Zaten bütün King oyunlarının arasından şu anda da en çok parlayan oyunlar Candy Crush Saga ve Candy Crush Soda olarak belirlenebilir. Saga, çok basit bir oyun gibi gözüküyor ancak her hamleden önce fazlasıyla düşünmek lazım. Kısaca, aynı renkte şekerlemeleri bir araya farklı kombinasyonlarda getirerek, onları yok etmek ve skor yapmak amacında olacağınız bu oyunda farklı görev ve misyonlar da ilerleyen bölümlerde mevcut. Oyunu, Play Store üzerinden ücretsiz indirebilir ve şekerlemeleri stratejinize uygun yok etmeye başlayabilirsiniz.

Uygulama Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.king.candycrushsaga


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.