e-Devlet ile Abonelik Fesih Başvurusu nasıl yapılır?

Genel, İnternet, Mobil

Türkiye’de internet, telefon ve TV abonelerinin en çok sıkıntı yaşadıkları noktalardan bir tanesi aboneliklerini iptal etmektir. Firmalar kullanıcıları abone yaparken gayet anlayışlı ve hızlı olurken, iş abonelik iptaline gelince biraz farklı davranmaktadırlar. Hatta bazı firmalar faks ile dilekçe bile istemekteydi. Ancak yapılan yeni düzenleme ile artık abonelik feshi artık e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Şimdi gelin e-Devlet üzerinden abonelik feshi nasıl yapılır görelim.

e-Devlet üzerinden Abonelik Fesih Başvurusu nasıl yapılır?

Sabit veya mobil hat, kablo TV ve internet aboneliklerinin feshi(iptali), 26 Ekim’den itibaren e-Devlet(turkiye.gov.tr) üzerinden yapılabilecek. İptal için başvurulan abonelik için 24 saat içerisinde ilgili kurum ücretlendirmeyi durduracak. Daha sonra abonenin kurumla ile olan bütün bağı kopmuş olacak. Bu iptal sistemi birçok vatandaşı memnun edecek gibi duruyor. 

e-Devlet Üzerinden Abonelik Fesih Başvurusu Aşamaları

1.e-Devlet üzerinden BTK hizmetleri arasından yer alan Abonelik Fesih Başvurusu sayfasını buradan açın.

2. Kimliğimi Doğrulama adımında mobil imza, e-imza, T.C. Kimlik Kartı ya da bankacılık uygulamaları üzerinden e-Devlet’e giriş yapılması gerekiyor.

3. Yukarıda belirtilen giriş yöntemlerinden biri ile giriş yaptıktan sonra ekranda iptal etmek istediğiniz firmalar listelenecek.

4. Firmanızı bulup Abonelik Sorgula bağlantısına tıklayın.

5. Açılan sayfada aboneliğinize ait bilgiler yer alacaktır. İptal etmek istediğiniz aboneliğin karşısında yer alan Fesih Başvurusu Yap bağlantısına tıklayın.

6. Başvurunuzu tamamladıktan sonra yine aynı sayfadan başvuru durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

*Sistem yeni aktif olduğu için abonelik sorgularında bazen firma kaynaklı veya yoğunluktan dolayı çeşitli aksaklıklar yaşanmakta. Bunu göz önünde bulundurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.