Burs Başvuruları Başlayan Kurum ve Kuruluşlar

Eğitim
Mixed race college student with laptop

Merhaba, bu yazımızda üniversite öğrencileri için burs vermeye başlayacak olan, yani burs başvuruları başlayan kurum ve kuruluşları listeleyeceğiz. Birçok insan, hayatının en zevkli ve aynı zamanda en zorlu dönemlerini üniversite okurken geçirir. Bunun sebebi elbette hem geçim sıkıntısı, hem yaşanılan ortam, hem bağımsızlık hissiyatı olabilir. Birçok başka sebep var. Bunların yanında bir üniversite öğrencisi olmanın getirdiği en büyük güzellik elbette bağımsızlık olsa gerek. Eh, çoğu insan en büyük eğlencelerini üniversite yaşantısı boyunca yaşadığını, bu dönemlerin iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyler. Pek çok insan da okumanın, eğlence işi değil, ciddi bir iş olduğunu ve dört yıl boyunca sadece eğlenerek geçirilen bir üniversite hayatının pek kimseye yararı dokunmayacağını belirtir. Bir bölüm, hakkı verilmeden okunduğunda neler olabileceğini kestiremez ve hatta işsiz dahi kalabilirsiniz. Bizler elbette hangi sebepten bu burslara başvuruda bulunacağınızı bilmiyoruz ancak bu bursların ön şartı geçim sıkıntısı yaşamak, bunun bilincinde olarak başvurularınızı gerçekleştirirseniz daha realist bir tutum ile bu safhaya gelmiş olursunuz. Aksi halde yapılması ve akabinde oluşacak işlemlerden herhangi bir sonuç beklemeyin. Kurum ve Kuruluşlar burs vermek için pek çok araştırmaya tabi tutarlar sizleri ve bu araştırmalar T.C. Kimlik numarasından sicil araştırması ile başlayarak benzeri pek çok araştırmaya doğru yol alır. Bu süreçte kuruma doğru ve düzgün bilgiler vermeniz ek bir artı olacaktır tabii.

Şimdi dilerseniz maddeler halinde, üniversiteler için burs başvurusu başlayan kurum ve kuruluşları birlikte inceleyelim.

  • Vehbi Koç Vakfı Burs Başvuruları.

    Vehbi Koç Vakfı, yıllardır üniversite öğrencilerine yardımcı olmaya devam ediyor. Yegâne amacı eğitimde fırsat eşitliğini yaratarak adaletsizliği önlemek olan bu vakıf 1969’dan beri pek çok üniversite öğrencisine destek verdi, akabinde iş imkânları sundu. Vakıf, bugüne dek kurum ve kuruluşlar arasında bursiyerlere en çok ödemeyi yapan vakıf olarak tarihe geçmeye devam ediyor. Burslarını meslek lisesi ve üniversiteler ağırlıklı olarak vermeye devam eden Vehbi Koç Vakfı’nın bugüne dek 45 bin kadar öğrenciye destek verdiği zannedilirken bu yıl kaç kişiye destek vereceği elbette merak konusu. Geliri yetersiz, zor durumdaki ve belli üniversiteleri kazanmış öğrencilerin bu bursu alabileceğini belirterek, Vehbi Koç burslarının tanıtımını burada kapatalım. Vehbi Koç Vakfı internet sitesinden gerekli detaylara ulaşabilir ve başvuru formunuzu kolay bir şekilde doldurabilirsiniz. Unutmayın, bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girin. ve, Genel Yönetmeliği muhakkak okuyun. Vehbi Koç Vakfı sadece belli üniversiteleri kazanmış öğrencilere destek vermektedir.

  • Sinpaş Holding Burs Başvuruları.

    Sinpaş Gayrimenkul & Holding bu yıl da bursiyerlere kapılarını açıyor. 2015-2016 yılında da pek çok yeni üniversiteli ve hali hazırda üniversiteli olan insanlara burs verecek holding, internet üzerinden başvuruları şu an itibarı ile kabul etmekte. Geç olmadan başvurunuzu yaparak gelecek sonucu beklemeniz de mümkün. Holding, hemen hemen bütün üniversite öğrencilerine destek verip, üniversite ayırt etmezken yapılan ödemenin altında yatan yalnızca bir beyan mevcut. Sinpaş Holding,2015 / 2016 öğretim yılında kurumunuzun öğrencilere verdiği eğitim yardımından faydalanmak istiyorum. Kurumunuz dışında herhangi bir özel veya kamu kuruluşundan eğitim yardımı almadığımı, vermiş olduğunuz eğitim yardımının şartlarını kabul ettiğimi ve yukarıdaki belirtiğim şahsi ve aile bilgilerimin doğru olduğunu beyan ederim. Eğitimimi tamamladığımda firmanızın talebi olması halinde çalışmayı taahhüt ederim.” beyanını burs başvurunuzda ek olarak yapmanızı istiyor. Bu sayede gelecekteki nesilleri iş hayatına almayı hedefleyen holdingin burs başvurusuna web sitesinden ulaşabilirsiniz. Web üzerindeki bilgilerinizi eksiksiz vermenizi tavsiye ediyoruz, özellikle kimlik numarası ve telefon numarası minvalindeki bilgiler geri dönüş için oldukça önemlidir.

  • Tekfen Vakfı Burs Başvuruları.

    Tekfen Vakfı, uzun yıllardır üniversite öğrencilerine destek vermeye devam ederek zor durumdaki öğrencilere destek çıkmayı gaye edinmiş bir vakıf olarak karşımıza çıkmakta. 2015-16 eğitim öğretim yılında 500 kişiye burs verecek olan kurumun amacı geliri olmayan aileleri hedeflemektir. Keza, Tekfen Vakfı temel şart olarak adayların ailelerinde en fazla kazanan kişinin yıllık brüt gelirinin maaş, ikramiye ve prim dahil (fazla mesai hariç) 54.000 TL ve altında olduğunun belgelenmesi olarak belirlenmiştir. Yapılan başvurular bu belgeler olmaksızın herhangi bir değer kazanmayacak ve işleme alınmayacaktır. Bu belgeyi maaş bordrosu kullanarak oluşturabilmeniz mümkündür. Başvuru koşullarının temel şartı olan bu şartın ardından her başvuruyu tek tek değerlendiren Tekfen Vakfı aralarından 500 öğrenci seçerek burs vermeye başlamaktadır. Siz de bunlardan biri olmak için 7-20 Eylül 2015 tarihleri arasında Tekfen Vakfı Burs Başvurunuzu yapın ve bursiyerlerden biri olma şansını yakalayın. İki tür burs fonu olan Tekfen Vakfı’nın ilk burs fonu olan “Kamuya Açık Burs Fonu“nun amacı, Türkiye’nin parlak zekâlı fakat maddi durumu yetersiz öğrencilerine destek olmaktır. İkinci fon ise “Velisi Tekfen Çalışanı Olanlar İçin Burs Fonu“dur ve bu burs velisi Tekfen çalışanı olup, başarı durumu ailenin gelir durumu ile ters orantılı devam eden öğrencilere verilir. Kısacası, iki fonu da gelir düzeyi değil, eğitim düzeyi en iyi olan ve hak eden kazanmakta. Siz de bunlardan biri iseniz, Tekfen Vakfı resmi sitesinden başvurunuzu gerçekleştirebilir ve Tekfen Vakfı bursiyerleri arasında yerinizi alabilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.