3 sene önce
3 sene önce

Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin 2009 senesinde Satoshi Nakamoto adlı birey tarafından deneysel bir şekilde başlatılmış olup, resmi bir kurum tarafından ya da herhangi bir merkez bankası ile bir münasebeti bulunmayan, fakat ülkelerin para birimi ile alınıp satışa çıkarılabilen, herhangi üçüncü bir parti desteğine, aracı kuruluşuna gerek kalmayarak transferi yapılan bir çeşit para birimi olarak adlandırılmaktadır. Küresel piyasalar içerisinde Euro ve Dolara seçenek olarak önceleme edilen Bitcoin’in kısaltması BTC, simgesi ise ฿’dir. Peki, Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin’i satın alabilmek için ilk önce Türkiye’de bulunan borsaların kullanılması gerekmektedir. Diğer özelliklere ya da fiyatlara göre tercih edilebilecek en ünlü adlar; Koineks, Paribu, BTCTurk şeklinde sıralanmaktadır. Bilhassa banka havalesi yolu ile, bu sitelerden birisine açılacak olan bir hesaba para yatırılmalıdır. Daha sonra o günün Bitcoin’i ya da diğer kripto para kurlarına göre alım yapılması gerekmektedir. Alım işlemlerinden sonra istenir ise kripto para o borsa içerisinde tutulabilir ya da istenir ise alakalı cüzdanlara aktarılarak saklanabilir. Altcoin adlı kripto parayı satın alabilmek için, yurtdışı borsaları kullanılmalıdır. Bu raddede en ünlü adlar ise Cryptopia, Binance, Bittrex adlı borsalar denilebilir. Her borsa içerisinde Altcoin olmadığından ötürü, aktarım prosedürleri yapılmadan önce yatırım yapılacak olan Altcoin’in alakalı borsa içerisinde olup olmadığını denetlemekte yarar bulunur. Türk borsalarından yabancı borsalara aktarım alakalı cüzdan kodları ile gerçekleşmektedir.

Nasıl Altcoin Alınır?

Buna örnek olarak; Binance borsası seçilmiş olsun. Türk borsasında bulunan coin oraya aktarılmak isteniyor. Bunu yapabilmek için Binance hesabı ile alakalı coin cüzdanın numarasını kopyalayarak, Türk borsası içerisinde bu cüzdan kodunu girerek aktarım prosedürü gerçekleştirilebilir. Ardından ise diğer Altcoin’ler satın alınabilir. Böylece Bitcoin ve Altcoin adlı kripto paralara bu şekilde sahip olunabilir.

Paylaşın

En Çok Okunanlar
  En İyi Forum Scriptleri, vBulletin
  72.700

  En İyi Forum Yazılımları

  android-tarayici-yonlendirme-sorunu
  15.504

  Android Tarayıcı Yönlendirme Hatası ve Çözümü

  2015_universite_kayitlari
  14.832

  Üniversiteye Kayıt Süreci ve Yapılması Gerekenler

  2016_lys_ygs_hazırlanacaklara_oneriler_taktikler
  10.753

  2016 YGS ve LYS Maratonuna Hazırlanacak Kişilere Taktikler

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır
  8.410

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır?

  Galatasaray_Universitesi
  7.509

  Galatasaray Üniversitesi Hakkında Bilgiler