öğrenci ek iş
3 sene önce
3 sene önce

Öğrencilere Uygun İşler – Öğrenci Ek İş Fikirleri

Ülkemiz ekonomik şartları ve birçok ailenin gelirleri ele alındığında Üniversite öğrenimi gören bir çocuğun ailesinden yeterli miktarda maddi destek alması mümkün olmayabilir. Üniversite öğrenimi sırasında arkadaşlarıyla vakit geçirmek isteyen fakat kafe veya diğer eğlence merkezlerine gitmekten parası olmadığı için çekinen arkadaşlarımıza tavsiyeler sunacak ve evde yapabilecekleri birçok iş fikri sunacağız. Ailesine maddi anlamda daha az yük olmak isteyen veya harcamak, birikim yapmak için daha fazla para kazanmak isteyenler için uygun yöntemler paylaşacağız. Öğrenci ek iş fikirleri sayesinde kısa vadede kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Öğrencilerin Evde Yapabilecekleri Ek İş Fikirleri

Cinsiyetinizin ne olduğunun bir önemi yok, hem kızlar hem erkeklerin rahatlıkla yapabileceği bu iş fikirleri sayesinde kısa vadede kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

 • Özel Ders Vermek – Öğrenci Ek İş Fikirleri 1

Evet biraz klişe kaçacak bir fikir olabilir fakat eğer özel ders vermeyi başarabilirseniz gerçekten çok güzel kazanç sağlamanız mümkün. Bu iş için öncelikle yakın çevrenizde ilkokul, ortaokul ya da lise seviyelerinde kişilerin olup olmadığını öğrenmeli daha sonrasında aileleri ile görüşerek özel ders verebileceğinizi açıklamalısınız. Tanıdığınız insanlar olduğu için ve çocuklarının başarılarını düşündüklerinde bu paranın yabancıya gitmesi yerine size gelmesini seve seve kabul edeceklerdir. Bu işi bir meslek değil ek iş fikri olarak ele alacağınız için normal bir öğretmene oranla daha düşük ücretle çalışacak olmanıza rağmen sizi tatmin edecek bir gelir elde edebilirsiniz.

 • İnternet Üzerinden Freelance İşler Yapmak – Fikir 2

Bilgisayar başında vakit geçirmeyi seviyor ve internete ilgi duyuyorsanız internetten çok güzel kazançlar elde edebilirsiniz. İnternetten kazanç sağlayabileceğiniz birden fazla yöntem bulunmakla birlikte kendinize en uygun olanı seçebilir ve bu alana yoğunlaşmaya başlayabilirsiniz. Bunlardan en basiti makale yazarlığı olarak görülebilir. Basitten kastımız burada 0 maliyet ile tamamen kendinizi geliştirmenize dayalı bir kazanç yöntemi olmasıdır. Profesyonel bir içerik üreticisi, makale yazarı olmak için geniş bir zamana ihtiyacınız olduğunu söylesek yanlış olmaz.

Bunun yanı sıra satış ortaklığı sistemlerini araştırabilir ve üreticilerin ürünlerini pazarlayarak gerçekleştirdiğiniz her satış için belirli oranda komisyon alabilirsiniz. Satış ortaklığı birçok kişi hatta büyük kurumlar tarafından da tercih edilen bir kazanç yöntemidir. Çünkü kazanabileceğiniz paranın bir sınırı olmaksızın tamamen pazarlama yeteneğinize bağlı bir kazanç dönüşü sağlanacaktır.

öğrenci ek iş fikirleri

öğrenci ek iş fikirleri

Kız Öğrenci Ek İş Fikirleri – Evde Yapabileceği İşler

Bu başlık altında daha çok kız öğrencilerin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz iş fikirlerine yer vereceğiz.

 • Evde Pasta Yaparak Para Kazanmak İster Misiniz?

Eğer tatlılarla aranızın iyi olduğunu düşünüyorsanız bu iş tam size göre. Kendinize ve arkadaşlarınıza sık sık büyüleyici görüntülere sahip, hayranlık uyandıran tatlılar yapıyor musunuz? Eğer bu tarz tatlılar yapabiliyorsanız bunları satarak para kazanabilirsiniz. Öğrenci ek iş fikirleri arasında en keyif verici olanlarından birisi muhtemelen budur. Birçok büyük market, yerel market ve kafeler düzenli olarak bu tarz işler yapan kişilerden tatlı temin ederler. Bu mekanlara satış esnasında peşin ödeme alabileceğiniz gibi satış başına komisyon almayı da teklif edebilirsiniz.

 • Evde Çocuk Bakıcılığı

Yoğun bir çalışma temposu bulunan anne ve babalar çocuklarının gün içerisinde boşta kalmamaları ve ilgi görmeleri için bir bakıcı tutmaya karar verir. Bu gibi durumlarda öğrenciler bilhassa kız öğrenciler aileler için vazgeçilmez bir seçenektir. Çünkü ablalarının onları bir müşteri olarak değil gerçekten kardeşiymiş gibi seveceği ve onunla oyunlar oynayacağına emin olurlar. Bunun için elbette belirli bir güven çevresi oluşturmalısınız. İlk olarak tanıdık çevrenizden bu tarz bir ihtiyacı olan var mı yok mu araştırmalı ve kendinizi bulunduğunuz bölgede tanınır bir bakıcı haline getirmelisiniz.

Paylaşın

En Çok Okunanlar
  En İyi Forum Scriptleri, vBulletin
  252.508

  En İyi Forum Yazılımları

  2015_universite_kayitlari
  24.348

  Üniversiteye Kayıt Süreci ve Yapılması Gerekenler

  image
  17.886

  Akıllı Saatlere Format Atma

  android-tarayici-yonlendirme-sorunu
  16.489

  Android Tarayıcı Yönlendirme Hatası ve Çözümü

  2016_lys_ygs_hazırlanacaklara_oneriler_taktikler
  11.127

  2016 YGS ve LYS Maratonuna Hazırlanacak Kişilere Taktikler

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır
  10.947

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır?