Mobil Telefonlar Bağışıklık Sistemini Çökertiyor

Sağlık
images

Telefon kullanımı son yıllara göre büyük ölçüde bir artış göstermekle beraber; bu aşamada büyük tehditler oluşturan bir cihaz haline de dönüşerek; insanların daha kolay rahatsızlanmalarına sebep olarak gösterilebiliyor. Yaydığı manyetik dalgalara maruz kalan insanlarda sinir ve bağışıklık sisteminde zayıflamalar meydana gelebiliyor.

haberResim36704

Özellikle yaşlı ve hastaların elektrikli aletlerden uzak durması gerektiğini belirten uzmanlar; bu tür cihazların olumsuz etkilere sebep olarak bağışıklık sistemine zarar vereceğini ve hastalıklarım bambaşka bir boyuta taşınarak; bu kapsamda daha az kullanılması gerektiğini belirttiler.

26110mobiletisim

Gençler ve çocuklar tarafından da yaygın olarak kullanılan bu elektronik cihazlar yüzünden ilerleyen yaşlarda çeşitli hastalıklardan mağdur durumda yer almaya başlayacaklar. Bu kapsamda yer alan mobil iletişim araçları da en fazla kullanılan cihazlar olarak değerlendirildiğinden dolayı; bu tür şikayetlerin gündeme gelmesinde son derece etkili bir konumda yer almaya da başlayacak.

1028427_620x413

Bu tür durumun oluşmasında insan vücudunda olan küçük elektrik akımları ile dışarıdan gelen elektromanyetik dalgaların etkileşime girerek; bir birikim oluşturması ve zaman içerisinde ortaya çıkarak; insan sağlığını olumsuz yönde şekillendirmesi olarak değerlendirilebiliyor. İnsanın bağışıklık sisteminde yer alan çöküntülerin yanı sıra depresyon ve sinirlilik gibi ruhsal bozukluklara da yol açan elektromanyetik dalgalar; bu anlamda bilimsel dayanaklarla insanlara zarar veren bir etken olduğu da saptanıyor. Bu yüzden elektronik aletlerin fazla kullanılmaması gerektiği üzerine duruluyor.

 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.