Google Play Store’de Yaz İndirimi Başladı!

Mobil
Google-Play-Sale

Geçtiğimiz günlerde yapılan IOS Store tarafındaki oyun indirimine cevap Google tarafından, çok geçmeden geldi. Google Play Store, android ekosisteminde yayınlanan çoğu gözde oyunda indirime gitti. Özellikle çok oynanan ve sevilen oyunlarda güzel indirimler mevcut ve mobil oyun meraklılarının kaçırmaması gereken indirimler oldukları da aşikâr. Özellikle akıllı telefon kullanımının artık her tarafta arttığı gözlemlendiğinde bu oyunlara bu fiyatlarda sahip olamamak için, ya oyun sevmemek ya da telefonunuza kıyamamanız gerekiyor. Öyle ki bazı aksiyon oyunları akıllı cihazınızı kırdırmaya kadar götürüyor insanı ve bu tür oyunlar fazla sinir bozuculuktan çok, fazla masraf çıkartmaktalar. Bu yazımızda da sizlere akıllı Android cihazınızda oynanabilecek ve indirimle ucuza alınabilecek birkaç oyunu tanıtacak ve aynı zamanda önerilerimizi sunmuş olacağız. Öneriler tamamı ile tecrübelere dayanılarak hazırlanmış öneriler olduğundan; tamamı ile özneller aynı zamanda. Bu sebepten benim beğendiğim oyunlar, sizin kafanıza yatmayabilir ya da siz beğenmeyebilirsiniz. Yazı, olabildiğinde “hayranlığa” dayalı değil de, oyun kalitesine ve oynanış tarzına dayalı olacak; böylece siz de kendinize uygun olup olmadığını gözlemleyebileceksiniz diye umut ediyorum. Mobil tarafta bugün oynayabileceğiniz milyonlarca oyun içerisinde en kalitelileri, Android tarafında üretiliyor denebilir. Zira IOS işletim sistemli telefonlar, daha çok şirket ve kurumsal bazlı telefonlar olarak biliniyor ve oyunlar pek az üretiliyor bu tarafta. Keza, pek kullanılmayan Windows ve yine kurumsal olarak kullanılan BlackBerry OS da, bu kategoride pek az üretim hacmi sunuyor kullanıcılarına.

age of zombies oyunu
Age Of Zombies

Bir HalfBrick Studios yapımı olan, Age Of Zombies; tamamı ile eğlence ve maceraya dayalı bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Çoğunlukla eğlenceye denebilir, rahatlıkla zira aksiyon ve macera oyunlarının prensipleri son yıllarda epey değişti. Aksiyon ve macera denince daha çok Max Payne tarzı gerçekçi oyunlar geliyor aklımıza ve artık Android tarafında bunlar da bulunabilmekte. Age of Zombies, bölümleri ve seviye arttırmaya dayalı eğlenceli konsepti ile karşımıza çıkıyor. Her bölümde farklı özellikte zombiler ve her bölümde farklı seviyelere göre silahlandırmalar mevcut. İlerleyen bölümlerde de aynı şekilde altınınıza dayalı olarak gerek silahlarınızın seviyelerini arttırabiliyor gerek karakterinize yeni nitelikler kazandırmak amacı ile bu paraları harcayabiliyorsunuz. Otobüste, serviste, iş yerinde, evinizde ya da herhangi bir yerde rahatlıkla oynayıp vakit geçirebileceğiniz basit ve eğlenceli bir oyun olan Age of Zombies’i bugünlerde 2,52 TL’ye indirebilmeniz mümkün. Güzel ve insanı saran bir oyun olduğunu uygulamanın bağlantısı aracılığı ile yapılan yorumlardan da görebilmeniz mümkün. Bundan daha önce de ücretli ya da ücretsiz birçok eğlenceli oyun sunmuş HalfBrick Stüdyo’nun tüm oyunlarını Android mağazanızın geliştirici kısmından görebilir ve onlara da göz gezdirebilirsiniz. Başrol ikonu çoğu zaman aynı olan oyunun gittikçe zorlaşabileceğini de şimdiden belirtmekte fayda var. Oyun içerisinde para ödeyerek altın sahibi olabilmeniz de mümkün ancak bunu çoğu zaman yapmayıp, altını biriktirmek; oyunu daha eğlenceli yapan etmenlerden.

Uygulama Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.halfbrick.ageofzombies

 

the king of fighters '97 android
The King Of Fighters ’97

Sizi Atari salonlarına götürmeye geldik, diyen bir oyunla karşı karşıyayız şimdi de. Özellikle jetonların güzide bir biçimde yutulduğu ve mütemadiyen geri alınamadığı mekânlardı atari salonları, çocukluğumuzun en sevilen oyun araçları kocaman makinelerle beraber. Bunları nostalji olarak yad edebilmemiz için akıllı cihazlarımız için üretilen bir oyun da King of Fighters olmalıydı. Onca karakteri ile “versus” yöntemi ile karşılıklı ya da botlarla dövüşmemizi sağlayan bu oyun; kim bilir vakti zamanında kaç jetonumuzu harcamıştı. Ryu’nun özel vuruşları, nasıl yapabileceğimiz konusunda verilmeyen kombinasyonlar ve el emeği ile öğrenilen onca şeyi; hatırlamak isterseniz Android mağazanız Play Store’de bu oyunu bulabilir ve indirebilirsiniz. Şu sıralar 2,69 TL’ye satın alabileceğiniz bu oyunu dilediğinizce oynayabilmeniz mümkün. Oyun içi satın alma seçeneği yok, sadece 55 MB ve akıllı cihazınızda eskileri yaşayabilip, yaşatabileceğiniz bir uygulama. Bugüne dek 50.000 üzerinde indirmeye ulaşan ve indirmeye de yaz indirimi akabinde hızla devam edilen King of Fighters dövüş ve “eski” tutkunları için kaçırılmayacak bir fırsat gibi duruyor. Ayın 31’ine dek devam eden Google Play Store Yaz İndiriminden yararlanarak bu uygulamayı edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Uygulama Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.snkplaymore.android001

 

metal slug android
Metal Slug

Atari salonlarını sevdiğinizi düşünerek sizi yine geçmişe götürüyoruz bu oyunla. Evet, metal slug; arcade türündeki bu oyun da atari salonlarının bir zamanlar vazgeçilmeziydi. Ardından Play Station ve türevlerine de eklenen bu oyunun atari salonlarındaki yeri ayrı ve yadsınamazdı. Şimdi de akıllı cihazınızda bulunabilecek bu oyunun tüm versiyonları indirimde. Zira SNK Games’in birçok versiyonunu sunduğu bu oyunda para kazanmayı değil, eskiyi yâd etmeyi amaçladığı aşikâr. En iyi geliştirici rütbesini de ellerinde tutan SNK Games ve ekibi, eskiye dair oyunları yayınlamaya devam ederken, biz size bu metal slug serisinin bütün oyunlarını rahatlıkla öneriyoruz. Özellikle eğlenceli ve bazı anlarda komedi unsuru oluşturabilen sahneler içeren oyun, şu zamanda dahi hepimizin gözbebeği olmaya aday. Oyunun eskisinden hiçbir farkı yok ve multi player olarak da oynanabilir. Bu ne demek oluyor? Bu şu demek oluyor, eskiden iki kol ya da iki joystick ile oynadığınız atari salonlarında ya da ps’lerdeki oyun, şimdi multiplayer sekmesi ile iki chazda oynanabilir durumda. Eğer, geçmiş seviyorsanız ve arcade unsurunu barındıran oyunların ilgilisi iseniz, bu indirimde bulunan Metal Slug oyunlarını, sakın ola kaçırmayın.

Uygulama Bağlantısı: https://play.google.com/store/search?q=metal%20slug&c=apps


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.