Galaxy A5 Lollipop Güncellemesi

Teknoloji
samsung_galaxy_a5

Dev teknoloji çıkışlarına son hız devam ediyor. Yeni nesil akıllı telefon modellerinde özel tasarım ve üstün özellikler olması ile birlikte hızlı çıkışlarının yanı sıra yeni güncellemelerle ön plana çıkıyor. Geçtiğimiz süre zarfı içinde yer alan yeni modeller kapsamında yer alan Galaxy A7 modeli için Lollipop güncellemesi gerçekleştirilmişti.

Galaxy A7 yeni nesil akıllı telefon modelinin ardından bu kez beklenen sürpriz haber Galaxy A5 yeni nesil akıllı telefon modelinden geldi. Kullanıcılar için özel olarak  gerçekleşecek olan güncellemeler için Tarih olarak Haziran olarak belirleyen firmalar Galaxy A5 ve Galaxy A7 yeni nesil akıllı telefon modelleri üzerinde güncelleme başlatma sözü vermişti. firma tarafından sözü verilen güncellemeler sonunda gerçekleşti.

samsungg

Yapılacak olan güncellemelere ilk olarak Polonya’da başlaması ile birlikte kısa süre içinde global anlamda kullanıcılar için indirmeye hazır olması bekleniyor. Güncellemenin gerçekleşmesi halinde Android 5.0.2 sürümüne kavuşurken Lollipop güncellemesi ile Materyal tasarım anlayışı dışında, kilit ekranı dahilinde bildirim görüntüleme, yeni bildirim ekranı gibi ekstra özellikleri bünyesinde yer alıyor.

Bunun yanı sıra kullanıcıların yoğun olarak ilgi göstermekte olduğu Galaxy A7 modelinde ki performans, sebebiyle batarya ömrünü uzatmayı hedefliyor. Bünyesinde yer alan 911 MB boyutunda Kies ve OTA üzerinden yüklenebilmesinin yanı sıra kullanıcılarına Odin yazılımı ile yeni bir yazılım kurarak 5.0.2 sürüme geçme imkânı sunmakta.  


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.