Android Cihazlarda DNS Değiştirme

Mobil
android_logo

Android işletim sistemine sahip telefon modellerinin hızlı bir şekilde yaygınlaşması, her telefonda yoğun bir şekilde internet kullanımının sağlanıyor olması insanları bir takım düzenlemeler yapmaya sevk etmiştir. Android cihazlar üzerinde yasaklanmış olan sitelere giriş yapmak için dns adresleri üzerinde bir takım değişiklikler yapmak faydalı sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır. Bazı internet sitelerinin engellenmesi ile beraber insanlar alışkanlıklarından kolay vazgeçemiyor dolayısı ile yeni bir arayış içine giriyor. Bunlardan biri de android kullanıcıları için tercih edilmekte olan dns değişimi yöntemi olarak görülmektedir. Bu alanda yapmanız gereken işlemleri ele alacak olursak kısaca şunları uygulayabilirsiniz;

İlk olarak cep telefonunuzun ayarlar menüsüne gelerek kablosuz seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

Daha sonra ise bağlı olduğunuz ağ seçeneği üzerine uzun bir süre tıklamanız gerekiyor ve akabinde ağı değiştir ifadesine tıklamanız gerekiyor.

Sonraki aşamada ise bağlantı bilgileri sayfasına gelmiş olacaksınız ve Dns ayarlarının değiştirilmesi için gelişmiş seçenekleri göster sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

Karşınıza gelecek ekranda durumunuzun bağlı olup olmadığı, sinyal gücünün ne durumda olduğu, bağlantı hızının kaç mbps olduğu, güvenlik katmanının ne olduğu, ip adresinin ne olduğu, wifi şifresinin ne olduğu gösterilmektedir.

IP ayarlarının statik olarak değiştirilmesini sağlayınız ve DNS 1 seçeneği kısmına 8.8.8.8 DNS 2 kısmına ise 8.8.4.4 yazarak kaydetmeniz gerekmektedir. Farklı dns adresini de kullanarak erişime engellenmiş olan sitelere de rahat bir şekilde bağlantı sağlamanız mümkün olacaktır.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.