android_logo
6 sene önce
6 sene önce

Android Cihazlarda DNS Değiştirme

Android işletim sistemine sahip telefon modellerinin hızlı bir şekilde yaygınlaşması, her telefonda yoğun bir şekilde internet kullanımının sağlanıyor olması insanları bir takım düzenlemeler yapmaya sevk etmiştir. Android cihazlar üzerinde yasaklanmış olan sitelere giriş yapmak için dns adresleri üzerinde bir takım değişiklikler yapmak faydalı sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır. Bazı internet sitelerinin engellenmesi ile beraber insanlar alışkanlıklarından kolay vazgeçemiyor dolayısı ile yeni bir arayış içine giriyor. Bunlardan biri de android kullanıcıları için tercih edilmekte olan dns değişimi yöntemi olarak görülmektedir. Bu alanda yapmanız gereken işlemleri ele alacak olursak kısaca şunları uygulayabilirsiniz;

İlk olarak cep telefonunuzun ayarlar menüsüne gelerek kablosuz seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

Daha sonra ise bağlı olduğunuz ağ seçeneği üzerine uzun bir süre tıklamanız gerekiyor ve akabinde ağı değiştir ifadesine tıklamanız gerekiyor.

Sonraki aşamada ise bağlantı bilgileri sayfasına gelmiş olacaksınız ve Dns ayarlarının değiştirilmesi için gelişmiş seçenekleri göster sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

Karşınıza gelecek ekranda durumunuzun bağlı olup olmadığı, sinyal gücünün ne durumda olduğu, bağlantı hızının kaç mbps olduğu, güvenlik katmanının ne olduğu, ip adresinin ne olduğu, wifi şifresinin ne olduğu gösterilmektedir.

IP ayarlarının statik olarak değiştirilmesini sağlayınız ve DNS 1 seçeneği kısmına 8.8.8.8 DNS 2 kısmına ise 8.8.4.4 yazarak kaydetmeniz gerekmektedir. Farklı dns adresini de kullanarak erişime engellenmiş olan sitelere de rahat bir şekilde bağlantı sağlamanız mümkün olacaktır.

Paylaşın

En Çok Okunanlar
  En İyi Forum Scriptleri, vBulletin
  223.985

  En İyi Forum Yazılımları

  2015_universite_kayitlari
  24.124

  Üniversiteye Kayıt Süreci ve Yapılması Gerekenler

  image
  16.417

  Akıllı Saatlere Format Atma

  android-tarayici-yonlendirme-sorunu
  16.355

  Android Tarayıcı Yönlendirme Hatası ve Çözümü

  2016_lys_ygs_hazırlanacaklara_oneriler_taktikler
  11.077

  2016 YGS ve LYS Maratonuna Hazırlanacak Kişilere Taktikler

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır
  10.372

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır?