Asus ZenFone 2’nin Pil Ömrünü Uzatmanın Yolları

Mobil
asus-zenfone-2

Akıllı telefon takipçileri tarafından ilk modeli ile birlikte büyük bir ilgi gören, ASUS ZenFone amiral gemisi, her geçen gün daha yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Özellikle 3000mAh pili ile birlikte tüm dikkatleri üzerine çeken batarya özelliği ile gün boyunca keyifli bir akıllı telefon kullanma deneyimini yaşatıyor. Hızlı şarj özelliği ile birlikte yaklaşık 40 dakika içerisinde %60 pil dolumuna kadar çıkıyor. Sizler için bu konumuzda ZenFone 2 akıllı telefonunuzun pil ömrünü arttıracak tüyolarımızı paylaşacağız. İşte ihtiyaç duyduğunuzda hemen yanınızda olacak ipuçlarımız ;

Ekran parlaklığınız oldukça yüksek ise pil ömrünün oldukça kısa olması kaçınılmaz olacaktır ayrıca gözlerinize de çok fazla parlak bir ekran zarar verebilir. Ekran parlaklığını azaltarak hem gözlerinizi dinlendirebilir, hem de telefonunuzun pil ömrünü çok daha fazla arttırabilirsiniz.

Ekranın zaman aşım süresini kısaltarak pil ömrünüzü arttırabileceğinizi biliyor muydunuz ? Bu sayede daha hızlı bir sürede telefonunuz uyku moduna geçebilir ve zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Telefonunuzun arka planında çalışan fakat kullanmadığınız uygulamaları kapatmalısınız ve bu sayede boş yere pil ömrünüzü sömüren uygulamaların enerji tüketmesini engelleyebilirsiniz. Bu işlemi başlangıç yöneticisine tıklayarak, karşınıza çıkan çalışan uygulamalardan istediğiniz uygulamayı kapatarak enerji tasarrufu yapmaya başlayabilirsiniz.

Zenfone 2’nin dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de akıllı güç tasarruf modu olduğunu biliyor muydunuz ? Bu mod ekran parlaklığı dışında ayrıca interneti kapatıyor ve telefonunuz uyku modunda iken bildirimleri hızlı bir şekilde yöneterek telefonunuzun pil harcamasını düşürüyor.

Tek bir tuşa basarak tüm sorunlarınızın bir anda çözülmesini istiyorsanız canlandırma tuşuna basmanız yeterlidir. Bu düğmeye tıklamanızla birlikte hem telefonunuz hızlanacak hem de pil tüketiminiz oldukça azalacak. Bildirim çubuğuna iki kez tıklayarak Canlandırma bölümüne rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

3G/4G bağlantısı yerine Wi-Fi bağlantısını tercih etmeniz telefonunuzun daha az enerji harcamasına neden olacaktır. Çünkü Wi-Fi modunda telefonunuz daha az ağ aramaz zorunda kalacaktır.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.