2018 Tüyap Kitap Fuarları Takvimi

Eğitim, Genel
tüyap kitap fuarı

Tüyap, Türkiye’nin altı şehrindeki fuar alanları ile Türkiye’nin fuar işletmecisi konumunda başrol oynuyor ve her yıl bu şehirlerin birkaçında muhakkak Kitap Fuarı düzenleniyor. Bu yılki kitap fuarlarının nerede ve nasıl olacağını öğrenmek için, yazıya devam edebilirsiniz.

İstanbul Tüyap Kitap Fuarı Ne Zaman?

Büyük bir fuar alanının ve yüzlerce yayın evinin yanı sıra pek çok yazarın da bu şehirde bulunması sebebi  ile özellikle imza günleri ve söyleşiler bakımından Tüyap İstanbul Kitap Fuarı, zengin bir içeriğe sahip. Hemen hemen Türkiye’deki tüm yayın evlerinin katılım sağladığı Fuar Kasım 2018'de gerçeklecek.

Bu yıl 37.kez  düzenlenecek olan İstanbul Tüyap Kitap Fuarının tam tarihi, 10-18 Kasım 2018.

Bursa Tüyap Kitap Fuarı Ne Zaman?

Bursa, Tüyap’ın fuar alanlarının bulunduğu şehirlerden biri ve burada da yakın zamanda bir Kitap Fuarının düzenlenmesi bekleniyor. Özellikle öğrenci kesiminin fazlaca bulunduğu ve kültürel açıdan zengin bir şehir olan Bursa’da da fuara katılım oranının yüksek olması beklenmekte. Bursa Tüyap Kitap Fuarı, Mart 2018’da kapılarını kitap severlere ve okurlara açmış olacak. Pek çok yazarın da muhtemelen katılım sağlayacağı ve hem söyleşi, hem imza günlerinin düzenleneceği Bursa Kitap Fuarı‘nı Mart 2018’da kaçırmamanızı diliyoruz.

Bu yıl 16. kez düzenlenecek olan Bursa Tüyap Kitap Fuarının tam tarihi, 17-25 Mart 2018.

İzmir Kitap Fuarı Ne Zaman?

Ege Bölgesi'nde düzenlenen en büyük kitap fuarı olma özelliğine sahip olan İzmir Kitap Fuarı çok sayıda yayınevi ve yazarın katılımıyla Nisan 2018'de kapıla

Bu yıl 23. kez  düzenlenecek olan İzmir Kitap Fuarının tam tarihi, 14-22 Nisan 2018.

Konya Tüyap Kitap Fuarı Ne Zaman?

Konya şehrinde Tüyap Fuar alanı bulunmasına rağmen henüz kitap fuarı kültürü oluşabilmiş değil. Yıllardan beri pek çok sektörün fuarına hizmet veren Konya, bugüne dek pek çok sektörü aynı zamanda geliştirecek hamleler de yaptı; ancak kitap fuarı bu sektörlerden biri ne yazık ki olamadı. 

Bu yıl Konya’da Tüyap Kitap Fuarı düzenlenmeyecek.

Çukurova (Adana) Tüyap Kitap Fuarı Ne Zaman?

Çukurova Tüyap Kitap Fuarı, önümüzdeki aylarda her yıl olduğu gibi kapılarını yine Çukurova bölgesine açacak. Sadece Adana değil, Mersin, Tarsus ve benzeri pek çok Çukurova şehrini ağırlayan ve bu sebepten “Çukurova Kitap Fuarı” denilen fuarın Adana’da, Tüyap Fuar merkezinde gerçekleşeceğini biliyoruz. Üniversitelerin çoğunlukta bulunduğu ve kültür seviyesinin oldukça yüksek olduğu Çukurova tarafında Tüyap Kitap Fuarı, Ocak ayında kapılarını açacak gibi görünüyor. İstanbul’dan sonra Kitap Fuarının ikinci ayağı olarak görülen Çukurova Tüyap Kitap Fuarına katılmak için birikimlerinizi, özellikle öğrencilerin, şimdiden yapması dileğiyle. Gerek yerel yazarların ve şairlerin, gerek ulusal pek çok yazar ismin imza ve söyleşilerle destek vereceği fuar, her yıl olduğu gibi bu yıl da katılım oranı yüksek bir ortam temenni ediyor.

Bu yıl  11. kez düzenlenecek olan Çukurova (Adana) Tüyap Kitap Fuarı, 6-14 Ocak 2018 tarihleri arasında kapılarını açacak.

Diyarbakır Tüyap Kitap Fuarı Ne Zaman?

Diyarbakır’da da bu yıl Tüyap Kitap Fuarı düzenlenmeyecek. Tüyap Fuar takviminde bir güncelleme olursa bilgi vereceğiz.

Karadeniz (Samsun) Tüyap Kitap Fuarı Ne Zaman?

Bu kez de Samsun’da düzenlenecek olan Karadeniz Kitap Fuarı, kapılarını tüm Karadeniz halkına açmak amacı ile geliyor. Karadeniz bölgesinden pek çok şehrin katılımını bekleyen ve özellikle üniversitelerinin yoğun ilgisi ile karşılaşması muhtemel olan Karadeniz Tüyap Kitap Fuarıbu kez Şubat 2018’da Karadeniz halkı ile buluşacak. Özellikle son yıllarda edindiği eğitimsel başarılarla Karadeniz’in Türkiye’de önemli bir kültürel birikim merkezi olduğunu söylemekte yarar var. Fuara katılım için diğer Karadeniz şehirlerinden otobüsler sağlanırken,  Karadeniz’de bulunan pek çok üniversite de bu desteği verecek gibi görünüyor. Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Kitap Fuarında pek çok yayın evi ve pek çok yazar katılımı bekleniyor. Özellikle Karadeniz gibi geniş bir coğrafyanın katılımını sağlayacak olan Fuar, beş gün gibi kısa bir süreliğine şehre misafir olsa da; bu beş günün dolu dolu geçmesini temenni etmek bizim için en uygun dileklerden biri olacaktır.

Karadeniz (Samsun) Tüyap Kitap Fuarı,  4. kez düzenlenecek ve 20-25 Şubat 2018 tarihleri arasında kapılarını tüm Karadeniz halkına açacak.

Şimdiden iyi eğlenceler.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.