WordPress Üzerindeki En İyi Seo Eklentileri

2 sene önce Can tarafından yazıldı ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

Bu yazımızda, sizlerle WordPress Üzerindeki En İyi Seo Eklentileri ve aplikasyonlarını tartışacağız. Son zamanlarda oldukça artış gösteren ve gün geçtikçe güncelleme alıp yenilenen, pek çok WordPress Seo eklentisi mevcut. Bu düzeyde tartıştığımız vakit, WordPress’in seo düzeyinin de yükseldiğini; pek çok WordPress uygulamasının ve kod yapısının, yenilikçi sisteme uyum sağladığını görebiliyoruz. Pek çok açıdan, WordPress yıllar içerisinde Google algoritmalarına uygun, kod düzeninde büyük değişimlere uğradı ve şu günlere geldiğinde; birinci sınıf bir blog ve içerik yönetim scripti olmasında; gerek çalışanlarının, gerek açık kaynaklı olduğundan eklenti geliştiricilerinin büyük payı mevcut. Özellikle eklenti geliştiricilerinin, bir güvenlik açığı yaratsa da binlerce eklentilik dev bir kütüphane sunması, WordPress’i; WordPress yapan en önemli etmenlerden. Tercih sebebi başlangıçta sadece bir blog scripti iken şimdilerde içerik yönetim sisteminin en âlâsı konumunda olması da, denilebilir. Bu sebepten, WordPress’i uzun yıllar konuşacak ve uzun yıllar kullanacağız gibi geliyor.

WordPress Seo Eklentileri ise, oldukça fazla. Günümüzde ücretli veya ücretsiz, pek çok eklenti mevcut ve hangi birinin, ne iş yaptığını söylemek epey zor. Her biri, pek çok farklı varyasyonda, Google Algoritmalarına uygun şekilde çalıştığını iddia eden eklentiler ve hemen hemen aynı düzende çalışmaktalar. Kullanım şekilleri, hemen hemen aynı olan bu seo eklentilerini, bugün sizlere tanıtmaya gayret edeceğiz.

Yoast Seo

Yoast Seo

Yoast SEO, alanının en iyi WordPress seo eklentilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bundan önceki sürümlerinde başka, 2016 yılı itibari ile ise bambaşka bir görünüm ve çalışma prensibi ile karşımıza çıkan bu eklentinin; çoğu webmaster yahut webmaster adayı tarafından oldukça fazla kullanıldığını biliyoruz. Özellikle son zamanlarda Yoast tarafında yapılan güncellemeler, onu diğer rakiplerinden bir tık öteye taşıyarak, son zamanlarda başarıya ulaşmasında büyük katkı sağladı. Odak kelime yönetimi, etiket yönetimi, premium tarafındaki ekleme ve güzelleştirmeler, javascript ve jquery odaklı kullanım şekilleri sunan Yoast seo, webmaster adaylarının kolay kullanımı için bire bir eklenti olarak belirlenebilir.

Neden Yoast Seo Kullanmalıyım?

All in SEO Pack

All in Seo PACK

All in SEO Pack, WordPress Üzerindeki En İyi Seo Eklentileri kapsamında ikinci en büyük eklenti olarak karşımıza çıkıyor. Sürekli Yoast Seo ile karşılaştırılan ve Yoast’ın özellikle son güncellemesinden sonra biraz daha gölgede kalan All in SEO, daha çok profesyoneller için; yani gerçek webmasterlar için tasarlanmış bir eklenti olarak göze çarpıyor. Yapılan yenilik ve kod değişiklikleri, çoğu zaman yalnızca geliştiriciler için oluyor ve kullanım kolaylığına dair, genelde herhangi bir değişikliğe yer verilmiyor. Zaten, belli ki kolay bir kullanım amaçlamıyor eklenti. Tamamı ile webmasterlara hitap eden eklentiyi, biraz daha tecrübelendikten sonra kullanmanız, sizin için daha doğru olacaktır. Zira, Yoast gibi pek çok kez seo uyarıları ve ipuçları vermeyecek, yazıyı yazdığınız, odak kelimesini kullandığınız gibi devam edecektir.

Neden All in SEO Kullanmalıyım?

Her iki eklentide, WordPress Üzerindeki En İyi Seo Eklentileri kapsamında en iyi ikili olarak görülüyor. Hangisini kullanacağınız elbette, size kalmış bir durum.

Benzer Yazılar

Yorumlar