Birkaç Soruda Instagram & E-Ticaret

2 sene önce Can tarafından yazıldı ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

Merhaba, bu yazımızda sizlerle son zamanlarda iyice yaygınlaşan instagram kullanımı ve e-ticaret alanı girişimlerinden bahsedeceğiz. Instagram, ilk kurulduğu vakitlerde fazla rağbet görmeyecek gibi görünen bir akıllı cihaz uygulaması idi. Zira bir fotoğraf çekmek için o zamanlar arka kamera kullanılıyordu ve bu işlem üşengeç insanlar için şimdiki kadar çabuk değildi. Zamanla, kameralar gelişti, tarzlar yaygınlaştı ve elbette ön kameraların devri başladı. Bu süreçte instagram da, büyüdü de büyüdü. Facebook’un satın alması ile birlikte epey değerlenen bu uygulamanın ertesinde pek çok uygulama yapıldı ancak hiçbiri instagram kadar tutulmadı. Tutulmamasının bir sebebi elbette bütün insanların ortak bir uygulamada buluşması ve çoğunun yeni uygulamaya geçmeyeceği gibi endişelerdi. Bugün, bireysel kullanımda saniyede tonlarca fotoğraf upload isteği görebilen instagram uygulaması; en çok rağbet gören uygulamalardan biri. Başlarda sadece fotoğraf ile ilgili iken sonra sonra video desteği de vermeye başlayan instagram şu zamanların en popüler uygulaması olma yönünde, emin adımlarla ilerliyor. Zira her güncellemesinde fotoğraf düzenleme hastalarına yenilikler sunan bu uygulamadan artık tabiri caiz ise vazgeçemeyen bir kitle var. Ki bu kitle sadece instagram değil, akıllı cihazlardaki çoğu fotoğraf düzenleme uygulamasının “kitabını yazmış” kitle. Bu uygulamaları, haftanın android uygulamaları, serimizde bulabilirsiniz. Eskiden sadece “kare” fotoğraf hizmeti sunan instagram’a fotoğraf yüklemek için fotoğrafı kare olarak kesmek ya da belli başlı uygulamalar ile küçültmek ve kare haline getirmek ile iş çözülüyordu. Instagram, geçtiğimiz günlerde bu özelliğini de geliştirerek artık portre ve başka bir tip dahil olmak üzere üç kesim modeli üzerinden destek vereceğini açıkladı. Bu da elbette fotoğraf delileri için ilaç gibi geldi. Özellikle manzara resimleri için panorama kesim hizmeti instagram’ın patlama yaratacak güncelleme detaylarından biri olabilir. Zira instagram üzerinde binlerce manzara ve panorama fotoğrafçısı mevcut ve bu model profiller gün geçtikçe artmakta.

Instagram üzerinde artan bir profil daha var ki, yazımızda bunu detaylı bir şekilde inceleyeceğiz, gün geçtikçe artan sayısı ile bu tip profiller instagram uygulamasını işgal edecek gibi görünüyor. Evet, günümüzde instagram uygulamasında bireysel profillerden çok, butik, bujiteri, ıvır zıvır, abiye, kozmetik alanlarında e-ticaret profilleri mevcut. Evet, bu e-ticaret profillerinin sayıları başta az olmasına rağmen, güzel paralar kazandığını gören diğer instagram üyeleri, bu işe el atıyor ve sayı otomatik olarak gün geçtikçe katlanıyor. Başta, bu uygulama ile satılan ürünler dahilinde çok güzel paralar kaldırabilen instagram üyeleri, artık birbiri ile rekabet etmek zorunda zira; yapılan ya da yayınlanan her ürün, bir diğer profilde daha ucuza gidebiliyor. Bu yazımızda bu tür maddelerle instagram uygulaması üzerinde nasıl etkin bir e-ticaret yıldızı olabileceğinizi anlatmaya gayret edeceğim. Elbette sadece bu maddeleri uygulayarak değil kendi bireysel tecrübeleriniz ile de instagram üzerinde yükselmeniz mümkün.

Sanıyorum, söyleyebileceklerimiz şimdilik bu kadar. Unutmayın, e-ticareti herkes yapabilir ancak herkes başaramaz. Piyasada milyonlarca taklit profil var. Bunlardan biri olmamaya dikkat ederek bireysel özveriniz ve yukarıdaki etmenlerle başarılı olabilmeniz, mümkün.

 

Benzer Yazılar

Yorumlar

istanbul escort-